V skratke

28.09.2010 19:50

dátum narodenia: 28.8.1989

vzdelanie:       Prešovská Univerzita, Filozofická fakulta, odbor - etika

                     Konzervatórium D. Kardoša, odbor - tanec

motto:            J.P. Sartre: "...uvedomiť si sám seba..."

    Zuzana sa venuje mažoretkám od roku 1998. V podstate bola svedkom celého vývoja mažoretkového športu v Európe. Už ako 9 ročná tancovala v súbore, kde sa podarilo získať zlatú medailu na majstrovstvách Európy mažoretiek, ktoré sa konali v Chorvátsku. To rozpútalo Zuzanin záujem o mažoretkový šport, v ktorom bojovala do roku 2004. Mažoretkový šport nebol ešte v tom období rozvinutý do takej úrovne ako dnes, avšak Zuzana mohla byť svedkom každej zmeny, ktorá bola z roka na rok výraznejšia a aj vďaka týmto zmenám boli dievčatá nútené o to viac rozvíjať svoj mažoretkový potenciál. Počas svojej športovej sezóny sa jej podarilo získať v rámci skupiny 3 tituly Majstra Slovenska, a dvakrát titul absolútneho majstra Európy na súťaži European Grand Prix Opole 2003. Zároveň bola svedkom historicky prvých sólo formácií, ktoré boli zavedené, ako ďalšia disciplína v mažoretkovom športe. V roku 2003 sa stala Majsterkou Európy v disciplíne sólo baton a hneď rok na to si svoj titul Majsterky Európy obhájila.                

Nakoľko nebolo možné naďalej súťažiť v mažoretkách, pretože vekovo nespadala do kategórie, v ktorej bolo možné v rámci mažoretkovej skupiny , ktorú navštevovala súťažiť,  ďalších 5 rokov strávila v inom Prešovskom súbore, kde ochutnala čaro show dance choreografií. 4 roky bola trénerkou a choreografkou tohto súboru, s ktorým precestovala Európu, zúčastnila sa mnohých zahraničných festivalov v štátoch ako Francúzsko, Taliansko, Chorvátsko, Poľsko, Španielsko... Počas účinkovania v tomto súbore sa popri mažoretkách a show dance, aktívne  venovala dva roky klasickému, modernému a ľudovému tancu a samostatne študovala dejiny tanca.                   

Rok po tom, čo vznikol Mažoretkový klub Flowers Prešov bola Zuzana, na základe svojich skúseností, pozvaná pridať sa k tomuto mladému súboru a opäť súťažiť v mažoretkovom športe z pozície mažoretky a trénerky. Hneď v roku, kedy nastúpila, založila skupinu mažoretiek hlavnek vekovej kategórie, ktorá pozostávala z dievčat (bývalých mažoretiek, tanečníc...) túžiacich opäť tvrdo trénovať, súťažiť na majstrovstvách a hlavne tanečne sa ďalej vzdelávať. Z týchto dievčat vytrénovala po dvojmesačnej príprave Vicemajsterky Slovenska 2010 v skupinách baton senior, ako sólistka sa stala Majsterkou Slovenskej Republiky 2010 a na Majstrovstvách Európy dosiahla 5. Miesto.                   

Aj naďalej pracuje ako trénerka, choreografka a tanečnica v MK Flowers, kde má na starosti okrem mažoretkovej aj tanečnú prípravu hlavnej vekovej kategórie (15-23r.). V spolupráci s vynikajúcim tanečníkom, choreografom a pedagógom tanca Vladimírom Klementom a s Hanou Gojdovou, bývalou herečkou a súčasnou tanečníčkou Divadla J. Záborského v Prešove, založili minulý rok, tanečnú skupinu Elit Dance, orientovanú na muzikálové a show dance choreografie. Spolupracujú s poprednými tanečníkmi z profesionálnych tanečných klubov z celého Slovenska, spolu vytvárajú zmesi pestrých choreografií  a svojími nápadmi neplytvá ani Zuzana, ktorá sa aktívne podiela na fungovaní aj tejto tanečnej skupiny. Popri štúdiu na Prešovskej Univerzite študuje tanec na Konzervatóriu D. Kardoša v Topoľčanoch.